קטגוריות
ראשי

10 צעדים למציאת צלם חתונות נהדר

פעלו בהתאם להנחיות האלה כדי לאתר את צלם החתונות המושלם שיתעד את  היום המיוחד שלכם.

שלא כמו עבודתם של ספקי החתונות האחרים שלכם (מוסיקה, סידורי פרחים וכד'), צילומים הם לא דברים שאתה יכול לשמוע, להריח, לטעום או אפילו לראות בהתחלה – אתם לא באמת יודעים מה אתם מקבלים עד לאחר מעשה. כלומר, מחקר ובחירה מדוקדקים בנוגע לכישורים מקצועיים, סגנון אמנותי והתנהגות אישית חשובים במיוחד בבחירת הצלם שלכם.

שלב 1: התמקדו בסגנון

לפני שתתחילו לחקור צלמים, יהיה עליכם להחליט תחילה איזה סוג של סגנון צילום אתם מעדיפים, שכן זה יעזור לקבוע איזה סוג של צלם תרצו שיצלם את החתונה שלכם. קבל השראה! הקדישו זמן למצוא ולחקור תמונות שאתם אוהבים.ברגע שיש לכם אוסף טוב של תצלומים מעוררי השראה, נסו להצטמצם במה שמושך אותך אליהם באופן ספציפי ולנתח את מה שמרגיש לכם הכי אותנטי. אולי זה דיוקנאות רשמיים, סגנון צילום קלאסי או םתחושה פוטו-עיתונאית. אם אתם אוהבים צילומים חדים וניגודים, אולי צלם עם כשרון דרמטי הוא הבחירה הנכונה עבורכם. זכרו כי אתם לא בהכרח צריכים להצטמצם בסגנון אחד במיוחד, שכן צלמי חתונות רבים יכולים לעשות שילוב של דיוקנאות וצילומים בסגנון תיעודי, שילוב של תמונות בשחור-לבן וצבעוניות וכן הלאה. אבל אם יש סגנון מיוחד שאתם אוהבים, דאגו להתמקד בצלמים המתמחים בו.

שלב 2: הכינו את שיעורי הבית

התחילו את החיפוש שלכם על ידי בדיקת אתרי הצלמים הפוטנציאליים והבלוגים שלהם כדי לבדוק תמונות של חתונות אחרות שצילמו, שיעניקו לך מושג על סגנונם. בדקו גם את דפי הפייסבוק, האינסטגרם והטוויטר שלהם, אם אפשר. האם המשוב מהלקוחות חיובי? איך מגיב הצלם? איך הם מתקשרים עם העוקבים שלהם באינסטגרם, האם הם נראים ידידותיים ואישיותיים? קלטתם את הרעיון.

שלב 3: הגדר ראיונות

זו לא החלטה שניתן לקבל על מראה בלבד – עליכם לפגוש את הצלמים הפוטנציאליים שלכם באופן אישי. אם אתם אוהבים את מה שאתם רואה באתר שלהם – ושכר הטרחה שלהם הוא בתקציב שלכם – התקשרו כדי לראות אם הם זמינים לתאריך החתונה שלכם. קבעו פגישות אישיות עם שלושה עד חמישה צלמים פוטנציאליים שזמינים בתאריך החתונה שלכם בכדי לבדוק יותר מעבודתם ולהעריך אם האישיות שלהם משתלבת לזו שלכם. היו מוכנים לדבר על המקום שלכם, על סגנון החתונה ועל מה שאתם חוזים לתמונות שלכם.

שלב 4: ראה אלבומי חתונה מלאים

אל תבססו את החלטתכם אך ורק על מה שאתם רואים בגלריית הדגמים או באלבום של הצלם. מסיבה טובה, צלמים מציגים ללקוחות פוטנציאליים תיק עבודות של התמונות הטובות ביותר שלהם, הכל מחתונות שונות, כך שאתה רואה את המיטב שבטובים. בקשו לראות שתיים-שלוש גלריות מלאות מחתונות אמיתיות שצילמו כדי שתוכלו לקבל מושג טוב יותר כיצד ייראה אוסף התמונות המלא שלכם לאחר החתונה.